fbpx
Kompendium wiedzy

Szkolenia z technik sprzedaży – co może dać Ci dobry kurs sprzedażowy

Głównym celem biznesowym osób, które zajmują się sprzedażą i obsługą klienta, jest generowanie ciągłego obrotu. Stopień realizacji tego celu w dużej mierze zależy od tego, czy sprzedawca potrafi odpowiednio zachować się w kontakcie z klientem. I wcale nie chodzi tutaj o prokliencką postawę czy zasady savoir-vivre. Dużo istotniejsze jest to czy sprzedawca potrafi wpłynąć na sposób myślenia i działania swojego rozmówcy. W większości branż klienci są teraz nieustannie bombardowani ofertami. To sprawia, że sprzedawca z podstawowymi umiejętnościami może nie umieć przekonać klienta do swojej firmy. Dlatego też, aby sprzedaż była efektywna, niezbędne okazuje się opanowanie technik sprzedaży. Można to osiągnąć m.in. za pomocą odpowiednio dobranego szkolenia z technik sprzedaży.

Zacznijmy od podstaw

Czym są techniki sprzedaży?

Są to narzędzia, które handlowiec może wykorzystać w kontakcie z klientem. Techniki sprzedaży to działania lub komunikaty, które umożliwiają uzyskanie wpływu na klienta w taki sposób, aby osiągnąć określony cel sprzedażowy. Może nim być np. uzyskanie przyzwolenia na kontynuację pierwszej rozmowy telefonicznej lub uzyskanie pierwszego (kolejnego) zamówienia. Każdy z tych celów odpowiada innemu etapowi procesu sprzedaży, a każdy etap ma swoje specyficzne techniki sprzedaży.

PROSPECTING

Celem sprzedawcy na tym etapie jest zainicjowanie kontaktu z potencjalnym klientem. Nakłonienie klienta do jakiejkolwiek interakcji zwykle jest trudnym zadaniem. Dlatego na tym etapie może przydać się np.:

Narzędzie "avatar klienta"

Technika sprzedaży „Mowa windowa”

Technika sprzedaży "Intencja"

Narzędzie „Zdanie za milion”

Technika sprzedaży „P – A – S”

Strategia działań na Linkedin

Techniki networkingowe

 

"Telemarketing jak inicjować kontakt z potencjalnym klientem" - to szkolenie z technik sprzedaży wykorzystywanych właśnie na tym etapie.

SPRZEDAŻ

Celem sprzedawcy na tym etapie jest skłonienie klienta do zakupu. Klient zwykle ma do wyboru wiele ofert, dlatego sprzedawca musi aktywnie popracować, aby uzyskać transakcję. Na tym etapie może przydać się np.:

Technika sprzedaży "F - O - P"

Metoda "Język korzyści"

Technika sprzedaży "Pozorna zgoda"

Technika alternatywnego zamknięcia

Scenariusz gry "Inni mają taniej"

Technika sprzedaży "Most do przyszłości"

Strategia udzielania rabatu

 

"Techniki sprzedaży B2B" - to szkolenie z technik sprzedaży wykorzystywanych właśnie na tym etapie.

LOJALIZACJA

Celem sprzedawcy na tym etapie jest zbudowanie u klienta nawyku kupowania jego produktów i usług. Na tym etapie może przydać się np.:

Technika sprzedaży "cross selling"

Metoda dopasowania do typu klienta

Technika POPO

Narzędzie "Trójkąt Satysfakcji"

Technika "Drabinka interwencji"

Technika sprzedaży wykorzystująca rekomendacje klienta

 

"Profesjonalna obsługa klienta" - to szkolenie z technik sprzedaży wykorzystywanych właśnie na tym etapie.

Możemy dokonać też takiego podziału:

KOMUNIKACJA

Do tej grupy zaliczymy techniki z zakresu mówienia, słuchania i prowadzenia rozmowy. Przykładem technik z tej grupy będą np. pytania otwarte lub wypowiedzi amortyzujące.

PSYCHOLOGIA

Do tej grupy zaliczymy techniki z zakresu wpływania na percepcję klienta. Przykładem technik z tej grupy będą np. techniki perswazji lub wykorzystanie "efektu aureoli".

ZACHOWANIA

Do tej grupy zaliczymy techniki z zakresu interakcji interpersonalnych. Przykładem techniki z tej grupy mogą być np. gry statusowe lub skracanie dystansu.

PROCES

Do tej grupy zaliczymy techniki z zakresu właściwiej sekwencji działań sprzedażowych. Przykładem techniki z tej grupy będzie np. zarządzanie działaniami prospectingowymi

Jak widzisz dobry handlowiec, powinien mieć szeroką wiedzę z zakresu technik sprzedaży. Szkolenia to idealny sposób na to, aby usystematyzować wiedzę i wzmocnić umiejętności. To z kolei będzie mieć pozytywny wpływ na skuteczność sprzedaży produktów lub usług. Dobrze dobrany kurs sprzedażowy będzie szczególnie pomocny dla handlowców, którzy dopiero rozpoczynają pracę. Wiele zyskają także te osoby, które po prostu chcą poprawić swoje wyniki.

Jeżeli Ty sam zastanawiasz się nad udziałem w szkoleniu ze sprzedaży, to nie zwlekaj! W trakcie zajęć poznasz technik sprzedaży, które pomogą Ci lepiej prezentować ofertę Twojej firmy. Dowiesz się także jak obsługiwać klientów, jak identyfikować ich potrzeby i jak przekonywać ich do zakupu. Szkolenia obejmują również praktyczne ćwiczenia i studia przypadków, dzięki czemu jeszcze lepiej zrozumiesz omawiane zagadnienia. Techniki sprzedaży omawiane podczas takich kursów sprzedażowych są oparte na obserwacjach psychologicznych i analizie zachowań klientów. Zajęcia są prowadzone zarówno przez doświadczonych trenerów, jak i ekspertów w danej branży. Wszystko po to, abyś mógł lepiej wykorzystywać każdą szansę sprzedażową. Ważne jest, abyś wybrał kurs, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i celom zawodowym. 

Podsumowując, szkolenia z technik sprzedaży są nieocenionym źródłem wiedzy dla wszystkich osób zajmujących się sprzedażą. Dzięki nim możesz poprawić swoje umiejętności komunikacyjne i łatwiej odniesiesz sukces w pracy z klientem. Wybierz dobre szkolenie – sprzedaż stanie się prostsza!

Rodzaje szkoleń ze sprzedaży

Jak zorganizowane są kursy sprzedażowe?

Zajęcia mogą być zorganizowane w różny sposób. W Szkole Profesjonalnej Sprzedaży prowadzimy:

 • Szkolenia otwarte online
 • Szkolenia otwarte stacjonarne
 • Szkolenia dedykowane online
 • Szkolenia dedykowane stacjonarne
 • Szkolenia indywidualne online
 • Szkolenia indywidualne stacjonarne (w Katowicach)

Sprawdź, co musisz zrobić, aby wziąć udział w interesującym Cię szkoleniu:

Otwarte szkolenia z technik sprzedaży

 1. Wybierz interesujące szkolenie ze sprzedaży.
 2. Wybierz pakiet cenowy (pakiety różnią się dodatkami).
 3. Wybierz dogodny termin.
 4. Opłać udział – możesz dokonać płatności online lub za pomocą tradycyjnego przelewu na podstawie proformy.
 5. Weź udział w szkoleniu.

Cena: od 690 zł netto za 1 osobę

Czas: 1 lub 2 dni

Forma: online lub stacjonarnie w Katowicach

Zamknięte szkolenia z technik sprzedaży

 1. Wybierz firmę szkoleniową, ustal termin i miejsce szkolenia.
 2. Zaangażuj się w badanie potrzeb szkoleniowych.
 3. Wprowadź trenera w specyfikę sprzedaży w Twojej firmie oraz zapoznaj go z ofertą.
 4. Omów z trenerem zaproponowaną dedykowaną wersję szkolenia. Taka wersja powstanie na podstawie badania potrzeb szkoleniowych.
 5. Przygotuj handlowców do szkolenia – wytłumacz im swoje oczekiwania i rozwiej ich wątpliwości.
 6. Zaangażuj się w działania poszkoleniowe.

Cena: indywidualna wycena

Czas: 1, 2 lub 3 dni

Forma: online lub stacjonarnie (Katowice i cała Polska)

Po co inwestować w szkolenia?

Jakie korzyści zyskujesz dzięki szkoleniom z technik sprzedaży?

Szkolenia ze sprzedaży przynoszą różnorodne korzyści zarówno firmie, jak i samym sprzedawcom. Kursy sprzedażowe są korzystne dla wszystkich handlowców, bez względu na poziom doświadczenia. Adresowane są zarówno do świeżo upieczonych przedstawicieli, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w świecie sprzedaży, jak i do tych doświadczonych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności i uzyskiwać jeszcze lepsze wyniki.

KORZYŚCI DLA FIRMY

 • Poprawa wyników sprzedaży. Jest to możliwe, ponieważ wzrasta skuteczność działań sprzedażowych.  A to z kolei przekłada się na większe obroty lub większe marże dla firmy.
 • Poprawa jakości interakcji z klientem i budowanie długotrwałych relacji. Jest to możliwe, ponieważ wyszkolony handlowiec wie, jak swoim działaniem wpływa na satysfakcję i lojalność klienta nawet pomimo wyższej ceny.
 • Poprawa wizerunku firmy wśród klientów. Wynika to z faktu, że handlowiec wie, jak dbać o reputację firmy wśród obecnych i przyszłych klientów firmy.
 • Wzmocnienie pozytywnego wizerunku pracodawcy. Kursy sprzedażowe mogą przyczynić się do budowania atrakcyjnego wizerunku firmy wśród aktualnych pracowników.
 • Utrzymanie doświadczonych handlowców.  Pracownik, który widzi, że firma inwestuje w jego rozwój, jest bardziej zmotywowany do pozostawania w miejscu pracy.

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKA

 • Łatwiejsza praca z klientem. Jest to możliwe dzięki poznaniu przydatnych technik sprzedaży.
 • Wzmocnienie pewności siebie w kontakcie z klientem i w trakcie prezentacji oferty. Po szkoleniu handlowiec po prostu wie, na jakie zachowania może sobie pozwolić.
 • Lepsze zarobki i perspektywa awansu. Wyszkolony handlowiec to skuteczny handlowiec, a będąc efektywnym łatwiej piąć się po szczeblach kariery.
Czy wiesz, że trener robi różnicę?

Kto prowadzi szkolenia z technik sprzedaży?

Na rynku możesz spotkać wielu trenerów sprzedaży. Czasem obiecują oni, że po ich szkoleniach uzyskasz wzrost sprzedaży na poziomie nawet 1000%. Niestety bardzo często są to osoby bez odpowiedniego zaplecza trenerskiego lub też bez doświadczenia w handlu. Wybór takiego trenera, który dodatkowo obiecuje ponadprzeciętne rezultaty i tajemne techniki sprzedaży to spore ryzyko.

Dlatego lepiej zrobisz, jeżeli postawisz na profesjonalną firmę szkoleniową. Taka firma może pochwalić się narzędziami i referencjami. Zakup szkolenia sprzedażowego od takiej firmy to realna inwestycja w umiejętności sprzedażowe.

 

Podsumowanie
Sprawdź też

Blog o sprzedaży SPS

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

Szkolenie otwarte online

Prospecting i cold calling od A do Z

9/07/2024

Szkolenie otwarte online

Negocjacje Biznesowe

19/08/2024