fbpx
Organizacja szkolenia

Trener sprzedaży - jak wybrać dobrego szkoleniowca?

Aktualnie na rynku jest wielu trenerów, którzy oferują szkolenia sprzedażowe. Niektórzy z tych, na których trafisz to naprawdę dobrzy trenerzy sprzedaży. Ale uważaj, bo są też tacy, którzy mogą zamienić Twoje szkolenie w prawdziwą katastrofę. A ponieważ to właśnie trener w dużej mierze odpowiada za sukces szkolenia, dlatego warto, abyś wiedział czym kierować się przy jego wyborze. Poniżej zamieszczam 3 wskazówki, dzięki którym dowiesz się, jak wybrać trenera sprzedaży.

Wskazówka nr 1

Jak wybrać trenera sprzedaży? Czytaj!

Wybierając trenera sprzedaży koniecznie przeanalizuj jego biogram. Sprawdź jego trenerskie CV pod kątem::

  • doświadczenia w prowadzeniu szkoleń w ogóle,
  • osobistego doświadczenia zawodowego w sprzedaży,
  • doświadczenia w prowadzeniu szkoleń sprzedażowych z danego tematu,
  • doświadczenia w prowadzeniu szkoleń sprzedażowych dla firm z Twojej branży.

To pozwoli ocenić Ci, jaką wartość trener osobiście wniesie do szkolenia. Musisz mieć pewność, że przed Twoimi handlowcami stanie doświadczony praktyk, który będzie dla nich odpowiednim partnerem.

Wskazówka nr 2

Jak wybrać trenera sprzedaży? Rozmawiaj!

Upewnij się, że będziesz mógł porozmawiać z trenerem jeszcze na etapie wyboru firmy szkoleniowej. Ważne jest, abyś był przekonany do trenera osobiście, mógł przekazać mu swoje uwagi albo zapytać o ważne dla Ciebie kwestie. Piszę o tym ponieważ wiele firm szkoleniowych (szczególnie tych dużych) najpierw sprzedaje usługę, a dopiero później szuka podwykonawcy, który poprowadzi szkolenie.

Osoba trenera jest ważna – jego doświadczenie, wiedza, energia i sposób bycia mają silny wpływ na przebieg szkolenia dla sprzedawców.

Wskazówka nr 3

Jak wybrać trenera sprzedaży? Dopytuj!

Koniecznie dopytaj o to, w jaki sposób trener pracuje. Dopytaj:

  • co i jak trener robi na etapie przygotowania szkolenia;
  • w jaki sposób prowadzi zajęcia;
  • w jakim stopniu dopasowuje szkolenie do specyfiki Twojego produktu i procesu sprzedaży;
  • jakie rozwiązania rekomenduje po szkoleniu.

Niektórzy trenerzy mają gotowe programy szkoleniowe, których w żaden sposób nie dostosowują do potrzeb grupy – to duży błąd. W Szkole Profesjonalnej Sprzedaży działamy w taki sposób, że mamy ramowe programy szkoleń sprzedażowych ale zawsze modyfikujemy je zgodnie z potrzebami klienta.

Co więcej – nawet nasze szkolenia otwarte dla sprzedawców są częściowo modyfikowane pod kątem oczekiwań uczestników. Skoro już mowa o szkoleniach otwartych dla sprzedawców to weź udział w najbliższych zajęciach i sam sprawdź, jak dobrze będziesz sprzedawać po zajęciach w Szkole Profesjonalnej Sprzedaży.

Sprawdź też

Blog o sprzedaży SPS

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

Szkolenie otwarte online

Negocjacje Biznesowe

13/05/2024

Szkolenie otwarte w Katowicach

Akademia Sprzedaży B2B

6-7/06/2024