fbpx
Podsumowanie roku 2020/21

Najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe w Katowicach

Uff…! Kolejny, 18,  sezon szkoleniowy za nami.  W tym wpisie ujawnimy, jakie aktualnie są najpopularniejsze szkolenia sprzedażowe w Katowicach i na jakie rozwiązania najczęściej decydowali się nasi klienci.

Sezon szkoleniowy 2020/ 21 był niezwykły bo naznaczony skutkami pandemii. Wiele projektów z oczywistych przyczyn zostało odwołanych lub odłożonych w czasie. Mimo wszystko sporo firm z Katowic i województwa śląskiego zdecydowało się na szkolenia sprzedażowe, aby pomóc swoim pracownikom odnaleźć się w nowej rzeczywistości biznesowej.

Liczne ograniczenia sprawiły, że wielu handlowców musiało na cito udoskonalić swoją umiejętność sprzedaży za pośrednictwem telefonu, e-maila oraz w trakcie spotkań na Zoomie. Dla wielu firm był to też czas wypracowywania nowych procedur działania i narzędzi sprzedażowych.

Na to decydowali się nasi klienci

Szkolenia sprzedażowe Katowice - podsumowanie

810

Szkolenia zamknięte

240

Szkolenia otwarte

Najczęściej wybieraną formą szkoleń w sezonie 2020/21 były dedykowane szkolenia sprzedażowe, czyli zajęcia organizowane dla sprzedawców jednej firmy. Takie szkolenia najczęściej organizowane były w siedzibie klienta, dużo rzadziej były to szkolenia wyjazdowe lub szkolenia online.

Pomimo pandemii udało się zorganizować także szkolenia otwarte. Pierwszy raz wszystkie otwarte szkolenia sprzedażowe organizowane były na platformie online. Wyjątkowo sporym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia z technik sprzedaży. W mijającym sezonie to szkolenie dla handlowców miało aż 12 edycji.

540

Szkolenia stacjonarne

510

Szkolenia online

Największy wpływ pandemii na rynek szkoleń widać we wzroście zainteresowania szkoleniami online. Już od kilku lat mamy w swojej ofercie szkolenia online dla sprzedawców, ale klienci dość nieufnie odnosili się do takiej formy zajęć. Dopiero teraz, po wielu miesiącach pracy zdalnej, klienci są bardziej otwarci na takie szkolenia.

W rywalizacji szkolenia stacjonarne kontra szkolenia online dla sprzedawców nadal oczywiście wygrywają tradycyjne spotkania, natomiast szkolenia online odnotowały u nas ponad 150% wzrost.

930

Szkolenia komercyjne

120

Szkolenia dofinansowane

Zdecydowana większość firm decyduje się na sfinansowanie szkolenia dla handlowców z własnych środków. Jednak spora część naszych klientów zorganizowała szkolenie, dzięki uzyskaniu dofinansowania. W takich przypadkach, razem z naszymi partnerami zewnętrznymi, pomagaliśmy w zdobyciu finansowania.

Dofinansowanie do szkoleń ze sprzedaży najczęściej można uzyskać od katowickich Operatorów, którzy rozdysponowują środki Bazy Usług Rozwojowych lub ze środków Powiatowych Urzędów Pracy. Aby uzyskać dofinansowanie należy spełnić warunki formalne oraz – niestety – mieć sporo szczęścia przy składaniu wniosku.

Z nimi najczęściej pracujemy

Szkolenia sprzedażowe Katowice - uczestnicy:

Handlowcy, telemarketerzy, pracownicy sklepów
0%
Kierownicy, team liderzy, przedsiębiorcy
0%
Pozostali pracownicy
0%
Nad tym najczęściej pracujemy

Szkolenia sprzedażowe Katowice - tematy:

  • Techniki sprzedaży (nowoczesne techniki sprzedaży, techniki sprzedaży w sklepie stacjonarnym, techniki sprzedaży B2B, telemarketing)
  • Profesjonalna obsługa klienta (obsługa trudnego klienta, obsługa klienta w sklepie online, profesjonalna komunikacja z klientem)
  • Negocjacje biznesowe
  • Zarządzanie zespołem handlowym
  • Prospecting – cold calling (telefoniczne pozyskiwanie nowych klientów)
  • Współpraca i komunikacja w zespole sprzedażowym
  • Akademia Menedżera Sprzedaży
  • Prospecting – LinkedIn (pozyskiwanie klientów w social media)
  • Zarządzanie czasem w pracy sprzedawcy
Sprawdź też

Blog o sprzedaży SPS

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE WYDARZENIA:

Szkolenie otwarte online

Negocjacje Biznesowe

13/05/2024

Szkolenie otwarte w Katowicach

Akademia Sprzedaży B2B

6-7/06/2024